Grzegorz Piekarczyk

2015 / 17 Lipiec

Jeśli dobrze wyglądasz, czujesz się dobrze.


Ten wpis nie będzie długi. Przedstawię w nim prosty mechanizm o którym czasem zapominamy.

Przypomnij sobie jak się czułeś kiedy ostatnim razem ktoś Ci powiedział, że dobrze wyglądasz. Poczułeś się dobrze, prawda ?

Jeśli czeka Cię ważna rozmowa biznesowa lub chcesz dobrze wypaść nie zapominaj o wyglądzie. Ta zasada może nawet dotyczyć każdego dnia w Twojej pracy. Istnieją wśród nas osoby, które zawsze dobrze wyglądają i takie które nie zwracają uwagi na swój wygląd. Jednak w biznesie w którym to Ty rozdajesz karty i to Ty walczysz, nie możesz sobie pozwolić na to aby wyglądać byle jak. Zadbana fryzura, przycięty zarost to podstawy o których nie trzeba pisać. Trzeba natomiast czasem zwrócić uwagę na swój ubiór i prezencję.

 

Jest oczywiście różnica pomiędzy wyglądaniem dobrze, a wyglądaniem jak milion dolarów. Nie musi Cię być stać na garnitur za kilka czy kilkanaście tysięcy złotych. To nie ma znaczenia. Można dobrze wyglądać również za małe kwoty. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad. Postaw na klasyczną elegancję. Nie szalej z kolorami, wybieraj proste wzory, zadbaj o jeden dodatek (polecam lekturę Macaroni Tomato, Mr Vintage).

 

Będziesz dobrze wyglądać to będziesz dobrze się czuł. Nie słuchaj innych. Jeśli tenisówki do garnituru sprawią, że będziesz się czuć dobrze, załóż je. Chodzi tutaj o Ciebie, nie o innych. Dobrze wyglądając będziesz pewny siebie, poprowadzisz lepiej prezentacje czy spotkanie i zdobędziesz każdy kontrakt czy awans.

 

 

The ocean stirsthe heart, inspiresthe

No comments so far.

LEAVE YOUR COMMENT