Grzegorz Piekarczyk

2015 / 17 Maj

5 rzeczy którymi w weekend zajmują się ludzie sukcesu


1. Zachowaj codzienną rutynę.

Jeśli codziennie budzisz się o godzinie 6:30, tak samo obudź się w weekend. Nawet jeśli w weekend nie robisz porannego treningu lub nie wychodzisz z domu, wstań o tej samej porze. Pozwoli to organizmowi zachować swój biologiczny zegar i zapobiegnie spaniu za dużo lub za mało. Oczywiście jest to trudne, jeśli w ciągu tygodnia śpimy za mało, jednak postaraj się dodać więcej snu przez cały tydzień, gdyż spanie 12 godzin w sobotę wcale nie sprawi, że wypoczniesz. Snu nie da się nadrobić. Po prostu zacznij spać dobrze od dziś.

 

2. Zaplanuj swój dzień.

Pomimo tego, że weekend to czas kiedy powinno się zwolnić, również miej na niego swój plan. Pozwoli Ci to wykorzystać każdą sekundę tego czasu, kiedy możesz zrobić co tak naprawdę chcesz. Najgorszym rozwiązaniem jest marnowanie czasu w trakcie weekendu nad zastanawianiem się co chcemy robić. Zaplanuj wszystko, nawet jeśli mają to być wyłącznie przyjemności. Da Ci to pewność, że nie zmarnujesz tego czasu i wykonasz to co zaplanowałeś dalej dając Ci dużo wolności. Ludzie sukcesu nie przesiadują w weekend przed telewizorem, zastanawiając się co chcieliby zaraz zrobić. Tak naprawdę to świetny czas dla każdego, który możemy wykorzystać tak jak chcemy. Jeśli natomiast musimy w weekend pracować, zrób coś dla siebie co sprawi, że nie będzie to kolejny zwykły dzień w pracy.

 

3. Skup się na tym co ważne.

Mogłoby się wydawać, że Ci którzy są najbardziej produktywni pracują cały czas nawet w weekendy. Otóż, Ci którzy odnoszą sukcesy, skupiają się na pracy tak samo jak na życiu rodzinnym. Weekend to świetny czas na spotkanie się z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi. To również czas, żeby zrobić coś dla siebie, wykonać na spokojnie trening czy wyjść do kina. Jeśli chcesz być produktywny w ciągu tygodnia musisz zachować balans pomiędzy pracą, a czasem wolnym i rodziną. Każdy potrzebuje chwili na wolniejszych obrotach, aby poświęcić czas tym, którzy są najważniejsi. Zaczynając od siebie, przez swoją rodzinę, a na znajomych kończąc. Pracę można zmienić, oni zawsze będą przy Tobie.

 

4. Zrób sobie przerwę.

Jak wyżej, nie da się pracować 24/7. Każdy potrzebuje przerwy i chwili na naładowanie baterii. Idź na trening, umyj samochód, zabierz dzieci do paku czy zoo. Weekend to czas na reset. Trochę rozrywki również w świetny sposób pozwoli Ci na chwilę zapomnieć o pracy. Pamiętaj, że najlepsze pomysły przychodzą nam do głowy kiedy odpoczywamy, a nie kiedy pracujemy. Tylko w stanie relaksu nasz umysł potrafi tworzyć najlepsze koncepcje.

 

5. Przygotuj się do poniedziałku.

Ludzie sukcesu wiedzą od czego chcą zacząć każdy poniedziałek. Dlatego właśnie spędzają w niedzielę chwilę czasu na zaplanowanie całego tygodnia. Poświęć trochę czasu na wyznaczeniu najważniejszych rzeczy do zrobienia zaczynając od tego co musi być wykonane w pierwszej kolejności. Zaplanuj zadania, spotkania, wypisz to co popchnie Cię ku realizacji swojego celu. Wykonuj każdego dnia mały krok do tego co chcesz osiągnąć. Jeśli robiłeś takie listy wcześniej, przejrzyj to co udało Ci się zrobić w poprzednim tygodniu, tak aby mieć na uwadze co trzeba zrobić i żeby się zmotywować do kolejnych działań. Pamiętaj, że jeśli z samego rana wykonasz ważne zadania, zupełnie inaczej minie Ci reszta dnia.

 

Powyżej rzeczy, które pozwolą Ci na zachowaniu weekendu nadal produktywnym czasem. Jeśli potrzebujesz przede wszystkim odpocząć, zrób to. Jeśli natomiast nadal jesteś na etapie szukania swojej drogi poświęć czas na szukanie inspiracji, poznawanie drogi innych ludzi, słuchaniu wystąpień (np. TED) czy czytaniu wywiadów i książek. Każdy problem jaki odczuwasz ma swoje rozwiązanie. Możesz poświecić czas w weekend na znalezieniu odpowiedzi. Na pewno znajdzie się ktoś kto wypowiadał się w tym temacie lub nawet napisał książkę. Produktywny, inspiracyjny, spokojny weekend pozwoli Ci na osiąganiu sukcesów w tygodniu.

 

Tekst został przygotowany na podstawie portalu inc.com

No comments so far.

LEAVE YOUR COMMENT